Hovädzia falošná sviečková PD Bošáca

Dodáme 24.07.2024 cca 900g
Značka: PD Bošáca
€14,32 €15,91 / 1 kg
Na ceste
Možnosti doručenia

Falošná sviečková je vlastne bedrový stehenný sval na tele hovädzieho dobytka (po latinsky - musculus  semitendinosus). Inými slovami je to sval na zadnej časti stehna, na zadku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je to pekný a úhľadný kúsok mäsa, ktorý je vďaka svojmu pravidelnému tvaru priam predurčený na krájanie na jednotlivé plátky či steaky. Na jeho povrchu neostáva takmer žiadne tukové krytie a povrch pokrýva iba jemná svalová fascia (blana), ktorú však nie je potrebné odstraňovať. Vo vnútri svalu sa tuk takmer nenachádza a ani pri väčších a starších kusoch nedochádza k výraznejšiemu mramorovaniu. Naproti tomu tento sval obsahuje zvýšený podiel proteínu elastín, ktorý je síce potrebný vzhľadom na funkciu tohto svalu, ale z kulinárskeho hľadiska mu dodáva nežiaducu vlastnosť - elasticitu, ľudovo zvanú aj „žuvačkovitosť“.

Napriek tomu ze sa maximálne snažíme, aby všetky informácie o výrobkoch boli aktuálne a správne, môže dojsť z dôvodu aktualizácie predpisov k zmenám zloženia a dietetických informácií. Preto si prosím vždy preštudujte etiketu na výrobku a nespoliehajte sa iba na informácie poskytnuté na našich stránkach.

Dodatočné parametre

Kategória: Mäso, ryby
Hmotnosť: 1 kg
Lokálny rozvoz: Áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz